DLACZEGO WARTO NAS WYBRAĆ?

Dobre pytanie. Oto trzy najważniejsze powody...

1. Lokalizacja, Lokalizacja i Jeszcze Raz Lokalizacja

Naszym zdaniem odkryliśmy mekkę miłośników heliskiingu. Nie znamy innego miejsca na świecie, które może nam dorównać pod względem rozległego obszaru, szerokiego zakresu terenów narciarskich i stałych warunków śniegowych. Nasze śmigłowce lądują wysoko w górach, a zjazdy kończą się na samym dnie doliny, znacznie poniżej granicy drzew. Narciarze szusują w głębokich pokładach śnieżnego puchu, a wokół nich piętrzą się budzące respekt szczyty. Gdy pogoda nie dopisuje, możemy przenieść się na liczne szlaki leśne, gdzie szpalery drzew osłaniają grubą warstwę śniegu przed czynnikami atmosferycznymi.

2. Wyprawy w Małych Grupach

Na wyprawy heliskiingowe zabieramy wyłącznie grupy cztero, ponieważ tak niewielka liczba uczestników zapewnia najlepsze warunki do uprawiania tego sportu. Jest to zasada, na której opieramy naszą działalność. Dzięki temu narciarze jeżdżą po świeżym śniegu, a ponadto mają większy wpływ na tempo zjazdu. Niektórzy lubią zataczać kręgi, podziwiać widoki i robić mnóstwo zdjęć, podczas gdy inni wolą zapiąć narty i od razu ruszać przed siebie. Zatem im mniej osób na pokładzie śmigłowca, tym więcej możliwości dla uczestników.

Gdy wyszedłem ze śmigłowca, zobaczyłem nieskończoną przestrzeń i przepiękne, rozległe tereny narciarskie, jakie można podziwiać w rejonie potoku Ripley. Z całą pewnością był to jeden z najciekawszych momentów ubiegłego roku. Poczułem dreszcz emocji i smak przygody, a po dziesięciu dniach wciąż mam niedosyt. Nie mogę doczekać się powrotu.

Adam Clark, North Face / TGR Photographer

3. Ludzie

Jesteśmy nieobiektywni, ale uważamy nasz personel za zdecydowanie najlepszą kadrę na świecie. Nie chodzi tu tylko o ich łączne doświadczenie i kwalifikacje, ponieważ zadania przewodnika nie kończą się na zapewnianiu bezpieczeństwa. Jego rola polega również na tym, aby zapewniać uczestnikom ciekawą formę spędzania czasu. Nasz zespół tworzą ludzie, których sami wybralibyśmy jako przewodników na górską wyprawę.

heli skiing british columbia