LOKALIZACJA / TERENY DO UPRAWIANIA HELISKIINGU

Poznaj lokalizację ośrodków Last Frontier oraz niesamowite tereny do uprawiania heliskiingu.

Prowadzimy dwa ośrodki narciarskie dla wypraw heliskiingowych w północnej Kolumbii Brytyjskiej.

Ośrodek Bell 2 znajduje się 360 km na północny zachód od miejscowości Smithers w Kolumbii Brytyskiej, przy autostradzie Stewart–Cassiar.

Ośrodek Ripley Creek Inn, est położony w miejscowości Stewart, 310 km na północny zachód od miasta Terrace w Kolumbii Brytyjskiej. Stewart to niewielkie miasteczko położone przy ujściu Kanału Portlandzkiego, na drugim brzegu względem miejscowości Hyder na Alasce. Tutejsza baza obsługuje wyłącznie południową część naszych terenów.

ski area

Przegląd Statystyk

Tereny są rozległe, a roczne opady śniegu wynoszą od 20 do 30 m. Im więcej przestrzeni, tym szerszy wachlarz warunków do uprawiania narciarstwa.

snowfall diagram

Opady śniegu

Średnie roczne opady śniegu na wysokości 1 600 m wynoszą od ok. 20 do 30 m, zatem przeciętna grubość warstwy śnieżnej wynosi 4 m. Co więcej, na lodowcach i wyżej położonych obszarach może zalegać ponad 6 m śniegu, i takie zjawisko nie jest niczym niezwykłym.

Temperatury

Zazwyczaj temperatura waha się od -5°C do -20°C, co stwarza bardzo dobre warunki dla narciarstwa. W najgorszym wypadku czekają nas krótkotrwałe opady deszczu lub spadek temperatury do -30°C.

Warunki śniegowe

Według statystyk doskonałe lub dobre warunki śniegowe utrzymują się przez trzy czwarte sezonu. Należy jednak pamiętać, że mogą one wahać się od najlepszych, na jakie trafili nasi goście, aż po kiepskie i wymagające. W każdym przypadku nasi przewodnicy starają się dobrać trasy pod kątem optymalnego naśnieżenia i zjazdu. Zazwyczaj narciarze mogą liczyć na dobre warunki, ponieważ dysponujemy niezwykle rozległym obszarem, który zapewnia nam bardzo wiele możliwości.

Dni Bez Nart

Czasami opady śniegu są tak obfite, a zachmurzenie tak intensywne, że przelot na wyprawę narciarską jest niemożliwy. Takie kaprysy przyrody zdarzają się (średnio) rzadziej niż raz w tygodniu. Pechowcy, którym przytrafił się dzień bez jazdy na nartach, mogą zawsze skorzystać z licznych form zorganizowanej rozrywki, choć zapewne będą wówczas woleli gorącą, odprężającą kąpiel o kojącym działaniu na zmęczone nogi.

Tereny Narciarskie

Rozległe obszary lodowcowe, zjazdy na terenach gęsto zalesionych i szeroka gama innych tras to atuty, dla których warto wybrać się na narciarską wyprawę. Możliwości wyboru są praktyczne nieograniczone. Oto kilka przykładowych terenów narciarskich, do których mogą dotrzeć nasi goście...

ski area map ×
ski run map ×
ski run map ×
ski run map ×
ski run map ×
ski run map ×
ski run map ×
ski run map ×
ski run map ×
ski run map ×
ski run map ×