BAZY WYPADOWE DLA UCZESTNIKÓW HELISKIINGU

Nasi goście mogą wybierać pomiędzy ośrodkiem Bell 2 i Ripley Creek Inn

Witamy w mekce miłośników heliskiingu. Wprawdzie nie możemy zagwarantować puchu śnieżnego po pas każdego dnia, lecz takie warunki panują w tym regionie regularnie. Dlatego nasi goście wielokrotnie powracają tu w kolejnych latach. Personel obu ośrodków i zawodowi przewodnicy górscy to osoby, które wykonują swoją pracę z prawdziwym zamiłowaniem. Spędź z nami tydzień, a przekonasz się, dlaczego.

Do wyboru oferujemy dwie bazy wypadowe dla wypraw heliskiingowych. Każda z nich zapewnia niesamowite warunki do jazdy na nartach i snowboardzie w jednym z najbardziej dziewiczych rejonów Kolumbii Brytyjskiej. Zarówno ośrodek Bell 2, jak i Ripley Creek Inn są położone właśnie w tym kanadyjskim stanie, niedaleko granicy z Alaską.

Last Frontier Heliskiing

  • Największy na świecie obszar do heliskiingu
  • Strome i głębokie zjazdy, szerokie doliny i niesamowite trasy leśne – wszystko do dyspozycji uczestników
  • Roczne opady śniegu na poziomie niespotykanym w innych regionach
  • Heliskiing WYŁĄCZNIE w niewielkich grupach – nasz wyjątkowy atut
  • Gwarancja metrów wysokości – najlepszy stosunek atrakcji do ceny
  • Zdecydowanie najlepsi przewodnicy – znajdziesz się w bezpiecznych rękach.

Stosunkowo niewielka liczba miejsc noclegowych w obu ośrodkach zapewnia warunki, o jakie trudno w innych lokalizacjach. Z dumą podnosimy poprzeczkę w dziedzinie heliskiingu. Nasze atuty to rozległe tereny do jazdy na nartach, wieloletnie doświadczenie oraz solidny, profesjonalny personel. Staramy się, aby nasi goście wracali do domu z bagażem niezapomnianych wrażeń. Wybierz pakiet i ośrodek, nastaw się na przygodę i skontaktuj się z nami!

Ośrodek Bell 2

Bell 2 Lodge Ośrodek Bell 2 obsługuje maksymalnie 36 klientów tygodniowo

W 1996 r. wykorzystaliśmy wyjątkową okazję i zaczęliśmy organizować heliskiing na odległych, dziewiczych terenach Kolumbii Brytyjskiej, które zapewniają mnóstwo emocji. Położony na wysokości 600 m ośrodek Bell 2 niegdyś służył jako zwykłe schronisko dla podróżnych zmierzających w stronę Alaski i Jukonu, a obecnie stanowi nowoczesną wioskę narciarską.

Jego wyposażenie obejmuje system łączności satelitarnej i najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska. Dzięki temu nasi goście przebywają w komfortowych warunkach znanych z hotelu wysokiej klasy, a jednocześnie mogą poczuć sielską atmosferę kanadyjskiej głuszy.

Mieszkańcy gromadzą się w jadalni, salonie i barze, aby wymieniać się wrażeniami z narciarskich i snowboardowych wypraw. Goście są zakwaterowani w luksusowych domach z drewnianych bali w odległości około 100 m od obiektu głównego. We wszystkich pokojach znajduje się prywatna łazienka, kominek, dwa łóżka o wymiarach 160 cm × 200 cm lub jedno łóżko o wymiarach 200 cm × 200 cm z puchową pościelą.

Gdy loty nie mogą się odbywać ze względu na niesprzyjającą pogodę, warto założyć rakiety śniegowe i pozwiedzać dolinę rzeki Bell Irving. Przy odrobinie szczęścia można tu wypatrzyć łosia, wilka lub inne zwierzęta, które często odwiedzają ten region w sezonie zimowym.

Ośrodek Ripley Creek Inn

Ripley Creek Inn Ośrodek Ripley Creek Inn zazwyczaj obsługuje maksymalnie 24 klientów tygodniowo.

Drugą bazą wypadową firmy Last Frontier Heliskiing jest ośrodek Ripley Creek Inn położony na granicy z Alaską, w niewielkim, starym miasteczku górniczym o nazwie Stewart. Tutejsze tereny zapewniają wiele emocji na długich szlakach lodowcowych i w otwartych dolinach, a narciarze mają dodatkowo do dyspozycji najwspanialsze na świecie zjazdy leśne.

W naszym ośrodku mieszkają zarówno goście, jak i personel, natomiast posiłki są podawane w kawiarni Bitter Creek po drugiej stronie ulicy. We wszystkich pokojach znajduje się łazienka, łóżko o wymiarach 160 cm × 200 cm z puchową pościelą WiFi, oraz telefon i telewizor. Kawiarnia Bitter Creek działa na zasadzie bistro, a jej wystrój nawiązuje do dawnych czasów. Można tu zjeść pyszne potrawy z różnych części świata oraz znakomite owoce morza dla smakoszy.

Gdy loty nie mogą się odbywać ze względu na niesprzyjającą pogodę, miasteczko Stewart ma do zaoferowania wiele atrakcji. Warto wybrać się na ryby nad Kanał Portlandzki, pogłębić wiedzę historyczną w muzeach lub odwiedzić jedną bądź wszystkie trzy lokalne knajpki, gdzie przesiadują rdzenni mieszkańcy.

Porównanie Bezpośrednie

Porównywanie ośrodków Bell 2 i Ripley Creek to jak wybór pomiędzy Ferrari a Lamborghini. Oba są wyjątkowo atrakcyjne, lecz o uroku każdego z nich decydują inne cechy. Bez względu na lokalizację nasi klienci mogą zawsze liczyć na serdeczne powitanie oraz na wspaniałą kanadyjską gościnność i kuchnię. Jednak aby ułatwić podjęcie decyzji, opracowaliśmy bezpośrednie zestawienie, które lepiej obrazuje różnice pomiędzy nimi.

Kategoria
Ośrodek Bell 2
Ośrodek Ripley Creek Inn
Miejsca Noclegowe
Więcej miejsc oferuje ośrodek Bell 2, który może obsłużyć maksymalnie 36 gości w ciągu tygodnia.
Ripley Creek jest mniejsza o więcej niż 24 osób w tygodniu.
Lokalizacja
360 km na północny zachód od miasta Smithers w Kolumbii Brytyjskiej. Ośrodek znajduje się przy autostradzie Stewart–Cassiar.
310 km na północny zachód od miasta Terrace w Kolumbii Brytyjskiej. Stewart to niewielkie miasteczko położone przy ujściu Kanału Portlandzkiego, na drugim brzegu względem miejscowości Hyder na Alasce.
Charakter

Wyposażenie ośrodka obejmuje system łączności satelitarnej i najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska. Dzięki temu nasi goście przebywają w komfortowych warunkach znanych z wysokiej klasy hotelu, a jednocześnie mogą poczuć sielską atmosferę kanadyjskiej głuszy.

Mieszkańcy gromadzą się w jadalni, salonie i barze, aby wymieniać się wrażeniami z narciarskich i snowboardowych wypraw. Goście są zakwaterowani w luksusowych domach z drewnianych bali w odległości około 100 m od obiektu głównego. We wszystkich pokojach znajduje się prywatna łazienka, kominek, dwa łóżka o wymiarach 160 cm × 200 cm lub jedno łóżko o wymiarach 200 cm × 200 cm z puchową pościelą.

W ośrodku mieszkają zarówno goście, jak i personel, natomiast posiłki są podawane w kawiarni Bitter Creek po drugiej stronie ulicy.

We wszystkich pokojach znajduje się łazienka, łóżko o wymiarach 160 cm × 200 cm z puchową pościelą oraz telefon i telewizor.

Kawiarnia Bitter Creek działa na zasadzie bistro, a jej wystrój nawiązuje do dawnych czasów. Można tu zjeść pyszne potrawy z różnych części świata oraz znakomite owoce morza dla smakoszy.

Terrain
Based inn the Skeena Mountain range and almost impossible to summarise - it has everything you could possibly want from a heliskiing trip. In comparison Bell 2 gives you slightly more options.
Focusing exclusively on the southern part of our tenure, the terrain is very exciting and specialises in long runs on glaciers and in open bowls as well as some of the most spectacular tree runs anywhere.
Non-Skiing
If weather conditions are unfavourable for flying, you can strap on a pair of snowshoes and explore the Bell Irving River Valley. With a little luck, you may spot a moose, wolf or other animals that frequent this area during the winter season.
If the conditions are unfavourable for flying, there are many things to do in nearby Stewart. Go fishing on the Portland Canal, visit historic museums or check-out any of the three local watering holes and meet some of the locals.
Summary
Being the bigger of the two means more of our guests stay at Bell 2. In terms of accommodation the private cabins of Bell 2 are more luxurious and the lodge is more remote - which gives it a true feeling of being lost in the remote Canadian wilderness.
What Ripley Creek loses in the 5 star details compared to Bell 2 it makes up for with it's character. And, if you are unlucky enough to have down days there are also more things to do so possibly better suited to those bringing non-skiing partners.

Nie należy przywiązywać szczególnej wagi do wyboru ośrodka, ponieważ ostateczny przydział baz wypadowych może zależeć od dostępnej liczby miejsc.