CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Mamy nadzieję, że uwzględniliśmy wszystkie tematy. Jeżeli brakuje jakichś informacji, prosimy o kontakt!

P: Gdzie znajdują się tereny Last Frontier Heliskiing?

Tereny Last Frontier Heliskiing są położone 3,5 godziny drogi na północny zachód od miejscowości Smithers w Kolumbii Brytyjskiej.

Ośrodek Bell 2 znajduje się 360 km na północny zachód od miejscowości Smithers w Kolumbii Brytyskiej, przy autostradzie Stewart–Cassiar. Jest to niewielki ośrodek, w którym mieści się nasza siedziba w sezonie zimowym.

Ośrodek Ripley Creek Inn znajduje się 310 km na północny zachód od miasta Terrace w Kolumbii Brytyjskiej. Stewart to niewielkie miasteczko położone przy ujściu Kanału Portlandzkiego, na drugim brzegu względem miejscowości Hyder na Alasce. Mieści się tam druga z baz wypadowych, jakie obsługujemy na potrzeby heliskiingu na należącym do nas obszarze o powierzchni około 9 tys. km2. Sprawdź Lokalizację

P: Czy są dostępne zniżki dla grup?

W przypadku ofert grupowych prosimy o kontakt z naszą centralą!

P: Czy są oferowane premie za polecanie Last Frontier Heliskiing nowym gościom?

Tak. Osoby, które zaproszą znajomych na narty/snowboard do Last Frontier, otrzymają zniżkę na kolejny pobyt w wysokości 500 CAD od każdego pakietu zarezerwowanego przez nowego uczestnika. Przyznaną w ten sposób premię można odliczyć od płatności za dowolne pakiety (od końcowej sumy do zapłaty) lub za usługi świadczone przez Last Frontier w ciągu trzech kolejnych sezonów.

^ powrót do góry

P: W jaki sposób dobierane są grupy?

Grupy są wybrane wagowych i preferencji styl umiejętność / narty. Zawsze staramy się utrzymać grupy, które są na wakacjach razem, jazda na nartach lub razem, ale nie ma gwarancji, to chyba są zarezerwowane na prywatną wycieczkę.

^ powrót do góry

P: Czy cena pakietu obejmuje przeloty na trasach krajowych?

Nie. Bez względu na to, czy bazą wypadową dla narciarskich wypraw jest ośrodek Bell 2, czy Ripley Creek Inn, wykupiony pakiet nie obejmuje powrotnego przelotu na trasach krajowych. Możemy zarezerwować takie połączenia, lecz zazwyczaj bardziej opłaca się wykupić odpowiedni bilet w ramach całej trasy do/z Vancouver.

P: Czy pakiet Last Frontier Heliskiing obejmuje wypożyczenie nart?

Tak – nart wraz z kijkami. Ponadto udostępniamy detektory lawinowe i lawinowe poduszki powietrzne. Dobraniem i konserwacją nart zajmie się nasz wyspecjalizowany personel techniczny, przy czym nasi goście mogą oczywiście przywieźć własne deski. Komplet szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć na stronie Bezpieczeństwo i Osprzęt.

^ powrót do góry

P: Czy tworzone są mieszane grupy z udziałem narciarzy i snowboardzistów?

Tak, tworzymy grupy mieszane. Jeżeli w danym gronie panuje zła atmosfera, przewodnicy zmieniają skład. Z naszych obserwacji wynika jednak, że zazwyczaj uczestnicy tworzą zgrany zespół i radośnie pokonują trasę bez względu na to, czy poruszają się na jednej, czy też na dwóch deskach. Często narciarze jadą przodem, dzięki czemu snowboardziści mogą zwiększyć odstępy między sobą i zjeżdżać szybciej.

P: Czy mogę przywieźć własną deskę snowboardową?

Tak, należy zabrać ze sobą własną deskę, ponieważ oba ośrodki oferują skromny wybór tego sprzętu. Ponadto trzeba pamiętać o wszelkich akcesoriach i częściach, które przydadzą się w razie ewentualnego uszkodzenia. Oba ośrodki oferują niewielki wybór desek snowboardowych. See our Safety and Gear page for full details – Komplet szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć na stronie Bezpieczeństwo i Osprzęt.

P: Czy osoby, które nie jeżdżą na nartach, również mogą do was przyjechać?

Tak. Jeżeli osoby te lubią odpoczynek w odległym górskim ośrodku, miło spędzą u nas czas. Oferujemy im zakwaterowanie w jednym z ośrodków zależnie od liczby wolnych miejsc. Prosimy o kontakt w sprawie szczegółowych informacji i opłat pobieranych od osób nieuprawiających narciarstwa.

^ powrót do góry

P: Czy podczas pobytu w ośrodkach będę dostępny(-a) pod telefonem?

Tak. Osobista łączność telefoniczna jest zapewniona bez względu na to, czy bazą wypadową jest ośrodek Bell 2, czy Ripley Creek. Telefon znajduje się we wszystkich pokojach w obu kwaterach, ponadto nasi goście mają dostęp do faksu.

Ośrodka Bell 2 : Tel: +1 250-275-4770 Fax: +1 250-275-4912

Ośrodka Ripley Creek Inn: Tel: +1 250-636-2610 Fax: +1 250-636-2622

P: Kiedy panują najlepsze warunki?

Oto pytanie za milion. Co roku pogoda ulega nieznacznym wahaniom, a wymarzonych warunków do jazdy na nartach/snowboardzie nie można zagwarantować. Od rozpoczęcia naszej działalności w 1996 r. spotkaliśmy się z przeróżnymi sytuacjami pogodowymi, lecz w górach Skeena zawsze można liczyć na grubą warstwę śniegu. Jest to jeden z najważniejszych atutów, dzięki którym nasi goście powracają do nas w kolejnych latach.

W grudniu, styczniu i na początku lutego zazwyczaj jest nieco zimniej, a dni są krótsze niż w późniejszej części sezonu. Osoby, które zdecydują się na taki termin, muszą to brać pod uwagę. Ponieważ o tej porze roku utrzymują się niższe temperatury, na niżej położonych terenach panują doskonałe warunki do zjazdów na odcinkach leśnych w gorszych warunkach pogodowych.

Najpopularniejszy okres na uprawianie heliskiingu tradycyjnie trwa od połowy lutego do połowy marca, przy czym wolne miejsca należy rezerwować z wyprzedzeniem około 12 miesięcy. Wówczas dni stają się dłuższe, a pogoda ulega stabilizacji, chociaż z zachodu regularnie nadchodzą burze śnieżne.

Koniec marca i kwiecień to okres niedoceniany pod względem warunków, jakie zapewnia narciarzom, a przede wszystkim snowboardzistom. W tym czasie warto zrezygnować z klubu golfowego i spakować narty lub deskę, aby cieszyć się długimi dniami, sporą różnicą wzniesień ORAZ wciąż utrzymującym się puchem śniegowym. Należy jednak pamiętać, że w kwietniu warunki ulegają zmianie z dnia na dzień w znacznie szybszym tempie.

^ powrót do góry

P: Jak dużo metrów wysokości można pokonywać?

Opłatę pobieramy wyłącznie za metry wysokości na trasie wybranej przez klienta. Oto warunki, jakich można spodziewać się w poszczególnych tygodniach:

Metry Wysokości

Długość Trasy Średnie Gwarancja Losowo!
4 dni 22,860 17,500 30,500
5 dni 28,956 22,000 39,634
7 dni 42,672 30,500 54,864
9 dni 54,864 39,200 70,104
10 dni 60,960 43,600 76,200

Długość tras zależy od kilku czynników:

  • chęci i umiejętności jazdy na nartach
  • warunków pogodowych i śniegowych
  • długości dnia

^ powrót do góry

P: Jaki poziom umiejętności muszę reprezentować?

Należy jasno zaznaczyć, że heliskiing i/lub heliboarding nie są przeznaczone dla nowicjuszy.

Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób uprawiało ten sport, lecz równie ważne jest dla nas dobre samopoczucie wszystkich uczestników wyprawy. Oferujemy szeroki wybór terenów i warunków – od szerokich górskich dolin i lodowców o umiarkowanym nachyleniu aż po strome, wąskie zjazdy leśne. Jeżeli chodzi o warstwę śniegu, można napotkać zarówno bardzo głęboki puch, jak i ubitą skorupę. Nasi przewodnicy z międzynarodowymi certyfikatami dokładają wszelkich starań, aby dobrać optymalne warunki. Należy jednak pamiętać, że pogoda może ulegać gwałtownym zmianom w każdej części sezonu, a prawa przyrody uniemożliwiają wytypowanie „tygodnia z gwarancją”.

Z tego względu uczestnicy muszą dysponować umiejętnościami i doświadczeniem na poziomie umożliwiającym jazdę w zróżnicowanych warunkach bez względu na to, czy poruszają się oni na jednej, czy na dwóch deskach...

  • Nasza oferta jest zatem skierowana do osób, które zdobyły znaczne doświadczenie z zakresu zjeżdżania/biegów narciarskich w tradycyjnych ośrodkach.
  • Większość tras do wyboru jest oznakowana kolorem niebieskim lub czarnym, a uczestnicy muszą je wprawnie pokonywać praktycznie w każdych warunkach (jako ekstremalny przykład można tu przytoczyć jazdę po ubitej skorupie w śniegowym pyle na tle poziomo padającego światła słonecznego).
  • Uczestnicy powinni doskonalić swoje umiejętności narciarskie/snowboardowe w kolejnych latach i muszą wytrzymywać wielodniowe wyprawy.
  • Nie chodzi tu o profesjonalny styl – nasi goście muszą mieć pewność, że nadążą za znajomymi i powinni wiedzieć, kiedy wykonują poprawne zwroty.
  • Narciarze powinni wprawnie wykonywać zwroty o 180 stopni, a w razie konieczności muszą radzić sobie z bocznym uskokiem terenu, skokami na bok, jazdą w poprzek wzniesienia i zwrotem w miejscu. Z kolei wymagania stawiane przed snowboardzistami obejmują umiejętność sterowania naciskiem i przenoszenia go pomiędzy krawędziami deski.
  • Nie trzeba mieć za sobą wieloletnich doświadczeń w jeździe po śnieżnym puchu, lecz należy panować nad jazdą poza utartym szlakiem.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w twoim umyśle, zawsze jesteśmy tutaj, aby pomóc w celu omówienia możliwości, aby upewnić się wycieczka jest odpowiednia dla Ciebie. Jeśli zarezerwować wycieczkę i nie spełniają powyższych kryteriów, może zostać poproszony o pozostanie w Lodge. W takim przypadku nie będzie refundacji. Dlatego też, jeśli istnieją wątpliwości w twoim umyśle w ogóle, prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji.

^ powrót do góry

P: Nigdy nie posługiwałem(-am) się detektorem lawinowym. Czy to trudne?

Wszyscy goście ośrodka Last Frontier zostaną przeszkoleni z obsługi detektora Mammut BarryVox. Jest to nowoczesny sprzęt ratunkowy, który działa na dwóch zakresach częstotliwości. Jego obsługa jest intuicyjna i łatwa nawet dla niewtajemniczonych, ponieważ wymaga użycia jednego przycisku.

P: Czy mogę przywieźć własną lawinową poduszkę powietrzną?

Wszyscy goście zostaną wyposażeni w lawinowe poduszki powietrzne i odbędą kurs posługiwania się nimi. Można oczywiście przywieźć swój własny sprzęt, lecz trzeba upewnić się, że jest to rozwiązanie znane przewodnikowi. Lawinowa poduszka powietrzna to mały plecak, w którym znajdują się dwa spore balony. Po pociągnięciu za linkę napełniają się one powietrzem i są uwalniane przez boki plecaka. System ten został opracowany po to, aby ograniczyć do minimum ryzyko zasypania przez lawinę.

P: Jak obsługiwani są goście, którzy przestrzegają specjalnej diety?

Przed wyruszeniem na narciarski urlop należy poinformować nas o specjalnych wymogach dietetycznych. If we do not know ahead of time, we cannot adequately prepare. – Jeżeli nie zostaniemy powiadomieni z wyprzedzeniem, nie będziemy mogli się odpowiednio przygotować. Prosimy o kontakt w tej sprawie.

P: Czy istnieje połączenie internetowe?

Tak. Istnieje niskiej prędkości połączenia. Pomimo naszych wysiłków, aby przekonać klientów, że będą one cieszyć się wakacje więcej bez konieczności podłączania do sieci, niektórzy muszą tę usługę. Jest bezprzewodowy dostęp zarówno Bell2 Lodge Ripley Creek. Jednak za dodatkową opłatą w Bell 2 Lodge, ponieważ jest to system satelitarny.

^ powrót do góry